Nápověda, aneb kudy kam…

PřejuSi je jednoduché jako koloběžka.

Zaregistrujte se - zvolte si jméno a vyplňte svůj email - tam vám pošleme první heslo. To si budete potom moci kdykoliv změnit. Vymyslete si kouzelné slůvko. Vaše jméno a kouzelné slůvko bude sloužit všem kamarádům, přátelům a známým ke vstupu do vašeho seznamu přání.

Něco si přejte - prostě cokoliv, co vás napadně :-) Ale pozor, taky by se vám to mohlo splnit!

Pozvěte dárce - aby vám měl kdo přání plnit, je třeba pozvat do vašeho seznamu přání kamarády, přátele a všechny, co by měli vaše přání vidět. Pokud je pozvete přímo z PřejuSi, přijde jim pozvánka s vaším jménem a kouzelným slůvkem. Pokud je chcete pozvat jinak, můžete jim jméno a kouzelné slůvku poslat emailem sami, zatelefonovat či poslat SMS.

Přidejte si své kamarády - pokud jsou již na PřejuSi registrováni, zeptejte se jich na jejich kouzelné slůvko a přidejte si je do seznamu těch, co chcete obdarovat. Pak můžete sledovat, co nového si přejí a případně si nějaké přání zamluvit.

Plňte (si) přání - plňte přání svým kamarádům i sobě, jak vás napadne :-)

Kdo se ptá...

... aneb co všechno byste mohli chtít vědět

 1. Proč se musím registrovat, když chci jenom splnit někomu přání?

  Uvažovali jsme, že by to nutné nebylo, a k zamluvení přání by stačilo pouze přihlašovací jméno toho, komu je chcete splnit, a jeho kouzelné slůvko. I my bychom rádi, kdyby to bylo jednoduché a ještě jednodušší. Bylo tady ovšem pár ALE:

  • Mohlo by se stát, že by takto nepřihlášený človíček omylem zrušil nějakou rezervaci na přání, která mu nepatřila (nemohli bychom totiž kontrolovat, jestli je to tentýž, který si přání zamluvil).

  • A pokud bychom to kontrolovat mohli třeba pomocí jednorázových kódů, před Vánocemi by to byla docela pěkná otrava mít na monitoru přilepených 467 lístečků s nějakými kódy.

  • Mohlo by se stát, že takto nepřihlášený človíček by při větším počtu lidí, kterým chtěl udělat radost, třeba zapomněl, co všechno komu slíbil, a nebyl by to schopen dohledat. Dnes má tenhle seznam k dispozici.

  • Každý si jednou bude chtít něco přát... :-)

  • ...a určitě tam bylo ještě pár důvodů, na které si zrovna nevzpomínáme. Časem je sem doplníme.

  • Bo pořadek musi byt, ni?

 2. K čemu je vlastně to moje jméno?

  Už od mala na vás nějak volají. Jména se lidem dávají proto, aby se úplně nepletli jeden druhému. To bychom se pak rovnou mohli všichni jmenovat Li. Můžete použít diakritiku i mezery, ale budete se tak přihlašovat pokaždé.

 3. Co uděláte s mým emailem?

  Povaříme, podusíme, vypereme na 75°C v prášku bez fosfátů a potom dáme Bedřišce na hraní. Rozhodně neplánujem s ním obchodovat na drogovém trhu, nějak ho činit viditelným a nebo vás otravovat rádoby obchodními zprávami. Od toho jsou tady jiné služby. Email nám slouží jako identifikace uživatele a současně je tu proto, abyste si mohli nechat poslat zapomenuté heslo a administrátoři (tedy my) jsme mohli jet na dovolenou místo neustálého obnovování zapomenutých hesel. Možná vám jednou nabídneme notifikace o přáních na email, ale to si ještě rozmyslíme a rozhodně to bude i na vás, zda nám dáte svolení vás takto otravovat.

 4. Jaký je rozdíl mezi heslem a kouzleným slůvkem?

  Veliký. Zatímco heslo slouží vám pro přístup do vašeho seznamu přání a celé aplikace, kouzelné slůvko slouží ostatním uživatelům PřejuSi, aby se dostali k vašemu seznamu přání a mohli si tam některé zamluvit.

 5. Poslal jsem pozvánku, a ona nedorazila. Proč to?

  Velice pravděpodobně ji sežral Spam Filter. Nevíme, proč naše pozvánky nemá rád, ale občas se to prostě stane.

 6. Poslal jsem pozvánku a ona dorazila až druhý den, to je docela za dlouho, ne?

  Ale došla, ne? Taky vám mohli hodit do schránky oznámení...

 7. Co hesla, jsou nějak šifrována?

  Ale samozřejmě, zcela - zvrchu i zespodu, zprava, zleva, zevnitř i zvenku.

 8. A přání, může do nich nahlížet někdo, kdo by něměl?

  Samozřejmě, že může. A kdo je to ten "by neměl"? Dárci si mezi sebou mohou kouzelné slůvko posílat, vyměnovat či ho mohou opsat rovnou při písemce. K tomu bylo stvořeno. Pokud vám přijde, že už do vašeho seznamu přání může mnoho lidí, změňte si kouzelné slůvko, tím je všechny naráz vyhodíte.

Zpět